Поиск

Четвер, 30 травня 2019 15:14

Як зареєструватись на сайті президента України та підписати електронну петицію? (ІНСТРУКЦІЯ)

Як зареєструватись на сайті президента України та підписати електронну петицію без проблем? Покрокова інструкція.

Багато хто вже знає про можливість звернення до влади через електронні петиції. Спосіб дієвий і дійсно працює за умови, що петиція набере певну кількість голосів. Наприклад, щоб петицію розглянув президент України чи його адміністрація, необхідно зібрати 25 тис. підписів за 90 днів.

Однак зібрати підписи під петицією, на перший погляд, не так просто – і справа не тільки в байдужості громадян, а й у тому, що для голосування необхідно пройти реєстрацію на тому ж сайті президента. На цьому етапі у багатьох громадян виникають питання, тому  до самого голосування справа часто не доходить. Основною причиною є небажання людей вводити на запит сайту свій ідентифікаційний код або данні банківської карти. 

Насправді нічого складного і страшного у цьому немає. Реєстрація не займає багато часу.  Публікуємо інструкцію по реєстрації на сайті президента України. 

До бази електронних петицій можна ввійти безпосередньо за посиланням https://petition.president.gov.ua/ або через головну сторінку сайту президента  (https://www.president.gov.ua/), розділ «Подати петицію».

Для реєстрації на сайті необхідно натиснути на напис «Створити обліковий запис», який розташований у правому верхньому кутку сторінки.

 

Вводимо адресу своєї електронної пошти, вигадуємо та вводимо пароль, вводимо зображені символи у відповідне поле – підтвердження того, що систему використовує людина.

На вашу електронну пошту прийде лист з посиланням, за яким потрібно буде перейти для підтвердження своєї електронної пошти.

Нехай не насторожує недовірливих користувачів інтернету наступний етап - «Перевірка даних» - він багато часу не забере. 

Існує три варіанти верифікації користувача

  • за допомогою Bank ID;
  • за допомогою ЕЦП (електронний цифровий підпис);
  • за допомогою Податкового номера.

Розглянемо спосіб ідентифікації «За допомогою Bank ID», який підійде кожному користувачу інтернету. Спочатку на сторінці відображається всього два варіанти фінустанов – ПриватБанк або Ощадбанк, але  далі число банків буде розширено. Вибираємо будь-який з двох банків. Ставимо «галочку» і надаємо згоду Адміністрації Президента України на обробку своїх персональних даних, після чого тиснемо «перевірити».

Ось тут той самий момент, який викликає ряд питань у найбільш обачливих користувачів мережі – система вимагає вас увійти до свого інтернет-банкінгу. 

І це вже потрібно робити не на сайті президента України, а на домені вашого банку. 

Розглянемо приклад з найбільш використовуваним сервісом інтернет-банкінгу України «Приват24».

Вводимо номер телефону та пароль до свого «Приват24», або користуємось QR-кодом для входу через смартфон.

І ось воно – остаточне вікно реєстрації, на якому повинні висвітитися ваші ПІБ, далі тиснемо «підтвердити».

Коли ви нарешті зареєструвалися, то можете працювати з петиціями - подавати свої, голосувати за подані тощо. Наприклад, щоб проголосувати, потрібно знайти петицію через пошукове вікно або зайти за прямим посиланням, якщо воно у вас є.

Підписати петицію досить просто, потрібно просто натиснути кнопку «Підписати», в результаті чого з'явиться відповідна інформація:

 

Прочитано: 19915 разів

Тільки зареєстровані користувачі можуть залишати коментарі

Авторизація через соц.мережі

Місто очима Андрія Ліпатова