Поиск

Четвер, 11 жовтня 2018 15:42

Легенда про підземного водовоза

Легенда про підземного водовоза.

Коли у 1859 році заснували Єлисаветградське кавалерійське училище, у ньому збудували великий підвал з широкими коридорами, сходами та підземним ходом. Оскільки це був військовий заклад, то в ньому завжди повинен був бути великий запас води у великих бочках. Також, враховуючи те, що в цьому будинку знаходилася водночас велика кількість військових, повинен був бути непомітний вхід та вихід – для мобільного пересування армії. За легендою, під юнкерським училищем і зараз знаходяться підземні лабіринти, які ведуть під вулицю Дворцову до річки.

Кожного дня нібито приїжджав до училища водовіз з бочкою на бричці, забирав бочку зі старою водою і через підземну браму виїжджав за новою водою. А оскільки цей таємничий водовіз працював вночі, бо він повинен був доставити бочку з водою о п’ятій ранку, то весь час собі підсвистував, щоби не заснути.

Було це аж 150 років тому. Але старі люди кажуть, що їхні бабусі розповідали, як іноді з-під землі чули пісню підземного водовоза. 

 

Розповідь за Елою Ковальською,

вільно оброблена Оленою Класовою.

 

Читайте також: легенда про художника і гімназистку.

 

Надсилайте історії, які передаються від покоління до покоління у вашій родині і тільки чекають, щоб їх опублікували. З нетерпінням чекаємо ваших розповідей на поштовій скриньці: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її..

Прочитано: 3583 разів

Тільки зареєстровані користувачі можуть залишати коментарі

Авторизація через соц.мережі

Місто очима Андрія Ліпатова