Поиск

Четвер, 01 листопада 2018 15:25

Легенда про вулицю Іванівську

Легенда про вулицю Іванівську.

Іванівська - одна з найкрасивіших вулиць міста. Була вона Іванівською, Луначарського, тепер називається вулицею В’ячеслава Чорновола. З цією вулицею пов'язана одна з легенд.

Жив колись на сході монах-письменник Іоан-Листвичник. Все життя провів самотньо на горі Синай, а на старість обрали його в ігумени монастиря. Написав він книгу «Листвиця райська» («лестница»), звідки він і отримав ім’я Іоан-Ліствичник. Книга ця стала настільною для монахів. Іоана зарахували до лику святих, а його ім'ям була названа церква, самого ж назвали Іоаном Великим. З того часу почали будувати такі храми в усіх князівства – Київському, Чернігівському, Новгородському. Називали такий храм дзвіницею Іоана Великого. Характерною особливістю було те, що до храму прибудовувалася висока вежа – дзвіниця. Вона мала не лише релігійне значення. На вежі було встановлено великий дзвін, на ній стояв дзвонар і дзвонив, коли з’являлися нападники, виникала пожежа чи треба було скликати народ. Таку дзвіницю називали «каланча», тому що по дзвону били «колотухою». За аналогією із дзвіницею Іоана Великого – каланчі, або вежі стали з'являтися пожежні команди, каланчу встановлювали в центрі міста. У нашому місті у 1841 році було затверджено штат міської пожежної команди. Пожежне депо разом з міською Думою, поліцейськими управлінням та іншими установами, які тепер знаходяться на сучасній території зі сторони палацу культури ім. Компанійця. На цю вулицю виходив фасад каланчі – дзвіниця, яка була встановлена на будинку міської управи. Черговому пожежнику часто доводилося «бити» тривогу, дзвонити в дзвін, тобто «кричати» на всю Іванівську. Так і виникло прислів’я: «Не кричи на всю Іванівську».

 

 

Читайте також: легенда про художника і гімназистку.

 

Надсилайте історії, які передаються від покоління до покоління у вашій родині і тільки чекають, щоб їх опублікували. З нетерпінням чекаємо ваших розповідей на поштовій скриньці: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її..

Прочитано: 3935 разів

Тільки зареєстровані користувачі можуть залишати коментарі

Авторизація через соц.мережі

Місто очима Андрія Ліпатова