Поиск

П'ятниця, 01 лютого 2019 16:38

Легенда про золотий іконостас

Легенда про золотий іконостас.

У старовинному царському палаці, який було закладено у 1847 році архітектором І. Верлоном, було збудовано внутрішню «домову» церкву. Так завжди робили заможні люди, але оскільки це був військовий палац, то церкву назвали на честь захисника військових – святого архістратига Михаїла. На початку ХХ століття перед революцією її ремонтували і відновлювали. Для цього запросили архітектора Якова Васильовича Паученка.  Легенда свідчить, що іконостас, який створив Які Паученко, був багатоярусний, пишний, складався з чистого золота і неперевершено сяяв. 

Після революції в одну ніч він зник. Не залишилось нічого. Але відомо, що іконостас дійсно складався із тоненьких пластин, виготовлених з так званого «рідкого» золота. Також ефекту іскристості та золотистості було досягнуто завдяки декільком ярусам ікон, багато прикрашених та подарованих цій церкві. Легенда також свідчить, що військові за одну ніч розібрали іконостас і вивезли до Нью-Йорку разом зі штандартами та прапорами юнкерського училища, а також іконами.

Розповідь за Елою Ковальською,

вільно оброблена Оленою Класовою.

 

 

Читайте також легенду про Бострема.

 

Надсилайте історії, які передаються від покоління до покоління у вашій родині і тільки чекають, щоб їх опублікували. З нетерпінням чекаємо ваших розповідей на поштовій скриньці: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її..

Прочитано: 3836 разів

Тільки зареєстровані користувачі можуть залишати коментарі

Авторизація через соц.мережі

Місто очима Андрія Ліпатова