Поиск

Повідомлення

Четвер, 06 липня 2017 11:50

Обмін шприців на Кіровоградщині вперше здійснюватиметься за бюджетні кошти

На Кіровоградщині вперше здійснено бюджетне фінансування програми обміну шприців.

Про це Elisavet.UA повідомила Вікторія Семененко, PR-менеджер КОВ ВБО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ».

Один шприц може «служити» для введення кількох ін’єкцій кільком споживачам наркотиків. Після використання наркозалежні так і залишають шприці з голками у громадських місцях. Якщо такий шприц потрапить в руки дитини, може трапитися біда, адже рівень занесення інфекції зростає. 

В.о. виконавчого директора КОВ ВБО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ» Костянтин Данильченко розповів що необхідно робити, щоб уникнути вищеописаної проблеми:

По-перше, необхідно відкривати пункти обміну шприців з їх подальшою утилізацією. По-друге, виділяти кошти з місцевих бюджетів на придбання шприців. Споживачі наркотиків приносять у пункти використані шприці, взамін отримують нові. Так можна убезпечити споживачів ін’єкційних наркотиків від розповсюдження інфекційних хвороб - гепатиту та ВІЛ-інфекції. А також попередити залишення використаних шприців у місцях знаходження людей - на тротуарах, дитячих майданчиках  у місцях відпочинку. 

Представники КОВ ВБО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ» звернулись з пропозицією бюджетного фінансування до Олександрійської центральної районної лікарні. Головний лікар Олександрійської ЦРЛ Валентина Гарагуля пішла на співпрацю. 

Крім того, є розуміння проблеми та активна співпраця ВБО «Всеукраїнської мережі ЛЖВ» в цьому напрямку з директором департаменту охорони здоров’я Кіровоградської облдержадміністрації Олегом Рибальченком. Зокрема, під час регіональної робочої групи з питань оцінки діючої обласної цільової соціальної програми протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу на 2014-2018 роки та обговорення підготовки до написання регіональної програми на 2019-2023 роки було озвучено необхідність реального фінансування програми та заходів направлених на подолання епідемії ВІЛ/СНІДу в області.

Головний лікар Олександрійської центральної районної лікарні Валентина Гарагуля поінформувала чи запланована закупівля шприців і на 2018 рік:

- Ми постараємося обов’язково. І такі кошти, на жаль, з чистого бюджету ми виділити не можемо. Але в нас є спецфонд, де в нас ідуть кошти за оренду, профогляди. З них ми зможемо виділити кошти на наступний рік.

Голова правління БО «Шлях до життя» Тримбач Анатолій розповів про пункт обміну шприців, який діє на базі благочинного об’єднання:

Пункт обміну шприців ми відкрили два роки тому за підтримки губернатора Андрія Коломійцева. Наша організація не вперше працює з наркозалежними. Так сталося, що на наркотики наркозалежні віддають останні гроші, а на шприці у них коштів не має. Тому вони коляться одним шприцем втрьох чи вп’ятьох. Так розносять ВІЛ і гепатити. 

До нас звертається приблизно 50 наркозалежних. Вони нам приносять використані шприці, а ми даємо нові. Ще у нас серед наркозалежних з’явилися волонтери. Вони ходять у під’їздах і парках, збирають шприці й приносять нам пакетами. Ми потім ці шприці здаємо на утилізацію і отримуємо в замін інші. 

 

Прочитано: 182 разів

You have no rights to post comments

Авторизація через соц.мережі

Місто очима Андрія Ліпатова

Погода

Clear

-7°C

Кіровоград

Clear

Humidity: 90%

Wind: 14.48 km/h

  • 04 Jan 2019

    Mostly Cloudy -4°C -9°C

  • 05 Jan 2019

    Cloudy -2°C -6°C