Поиск

Повідомлення

П'ятниця, 10 лютого 2017 10:39

Майже 80% боржників по заробітній платі на Кіровоградщині - банкрути

Загальна сума заборгованості із заробітної плати в цілому по області на початок 2017 року зменшилася проти початку 2016 року на 2,5 млн. грн. та становить 29,9 млн. грн.

Про це повідомила заступник голови – керівник апарату облдержадміністрації Світлана Лобанова під час засідання обласної комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати, пенсій, стипендій та інших соціальних виплат, йдеться на сайті Кіровоградської ОДА.

За інформацією директора департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Олександра Догарова, заборгованість на підприємствах-банкрутах області становить 23,5 млн. грн., або 79% до загальної суми боргу.

Проти початку 2016 року на цих підприємствах відбулося збільшення суми боргу на 2,1 млн. грн. за рахунок переведення 2 підприємств з кола економічно активних. Це, державне підприємство "Дослідне господарство "Червоний землероб" (Бобринецький район) із сумою боргу у 363 тис. грн. та ПАТ "НВО "ЕТАЛ" (місто Олександрія) із сумою боргу в 1,8 млн. грн.

Стосовно економічно-активних підприємств, то на їх долю припадає сума боргу у 6,4 млн. грн., або 21%.

По відношенню до початку 2016 року тут відбулося зменшення заборгованості на 3,6 млн. грн.

По державних підприємствах станом на 1 січня 2017 року борги із заробітної плати в області рахуються на 1 підприємстві у сумі 200 тис. грн. Це Трест "Олександріярозрізобуд" (місто Олександрія), що переведене з кола підприємств-банкрутів та підпорядковане Міністерству енергетики та вугільної промисловості України.

Стосовно інших підприємств державної власності, то ліквідовано заборгованість на Кіровоградському ремонтному заводі у сумі 700 тис. грн.

Значно покращилась ситуація із погашенням заборгованості й на підприємствах комунальної форми власності. Так, якщо на початку 2016 року борги із заробітної плати мали 6 комунальних підприємств області на суму 1,7 млн. грн., то на сьогодні ця заборгованість рахується лише на 2 підприємствах – на загальну суму боргу в 400 тис. грн. Таким чином заборгованість на цих підприємствах зменшилася на 1,3 млн. грн.

Стосовно підприємств недержавного сектору економіки, то на 7 з них рахується заборгованість з виплати заробітної плати у сумі в 5,7 млн.грн.

Проти початку 2016 року заборгованість тут також зменшилась - на 1,7 млн.грн.

Так, повністю було ліквідовано заборгованість у Кіровоградській обласній організації товариства глухих (м. Кропивницький) - у сумі 14,4 тис.грн., редакції газети "Народне слово" (м. Кропивницький) - у сумі 65,3 тис.грн., СП-ТОВ "Світловодськпобут" (м. Світловодськ) - у сумі 300 тис. грн., ПАТ "Світловодське автотранспортне підприємство 13507" (м. Світловодськ) у сумі 400 тис. грн. та ПАТ "Капустянський граніт" (Новоукраїнський район) - у сумі 1,1 млн. грн.

Наразі, найбільшими підприємствами-боржниками залишаються ДП "Кіровоградтепло" ТОВ ЦНТІ УНГА (м. Кропивницький) – 2,2 млн. грн., ТОВ "Об’єднання Дніпроенергобудпром" (м. Світловодськ) – 1,4 млн. грн. та ПАТ "Завод з виробництва ядерного палива" (Маловисківський район) – 900 тис. грн.

Світлана Лобанова наголосила перед керівниками територій, що вони зобов'язані у найкоротший термін, спільно із керівниками підприємств-боржників проаналізувати наявну ситуацію, розробити дієві заходи та скласти реальні графіки погашення заборгованості.

Прочитано: 232 разів

You have no rights to post comments

Авторизація через соц.мережі

Місто очима Андрія Ліпатова

Погода

Clear

-7°C

Кіровоград

Clear

Humidity: 90%

Wind: 14.48 km/h

  • 04 Jan 2019

    Mostly Cloudy -4°C -9°C

  • 05 Jan 2019

    Cloudy -2°C -6°C