Поиск

Повідомлення

Вівторок, 23 липня 2019 13:38

На Кіровоградщині через АЧС довелося вбити 220 свиней

Збудника африканської чуми виявили в селянському фермерському господарстві "Центр" у селищі Добровеличківка Кіровоградської області.

Про це пише "Голос України".

Щоб не допустити подальшого розповсюдження хвороби, в господарстві знищили 220 свиней.

Після виявлення зарази (її наявність підтверджено результатами дослідження патологічного (біологічного) матеріалу Черкаською регіональною державною лабораторією Держпродспоживслужби) працівники Держпродспоживслужби, поліції, райдержадміністрації об'їхали двори селища та прилеглих сіл Варваро-Олeксандрiвка й Мар'ївка, здійснили облік свиней y приватних господарствах, попередили про заборону продажу, переміщення, вигульного утримання та безконтрольного забою тварин, роз'яснили правила поведінки у разі виявлення захворювання у домашніх свиней. Поки що в цих та інших населених пунктах району випадків підозри на АЧС не виявлено.

За інформацією головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області, з метою координації дій із локалізації та ліквідації спалаху африканської чуми свиней проведено засідання державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при райдержадміністрації, рішенням якої затверджено план дій.

Як повідомив начальник районної лікарні ветеринарної медицини Анатолій Костенко, інфіковані тварини утилізовані, вживаються заходи, щоб не допустити розповсюдження інфекції.

На в'їзді до інфікованої ферми на 40 днів встановили ветеринарний пост. Реалізацію свинини в селищі заборонено. На в'їздах і виїздах із селища з метою недопущення вивезення свиней та свинини патрулюють поліцейські.

На жаль, відшкодування державою втрат господарства – юридичної особи законодавством не передбачено. Таке відшкодування передбачене лише для фізичних осіб.

Прочитано: 207 разів

You have no rights to post comments

Авторизація через соц.мережі

Місто очима Андрія Ліпатова

Погода

Clear

-7°C

Кіровоград

Clear

Humidity: 90%

Wind: 14.48 km/h

  • 04 Jan 2019

    Mostly Cloudy -4°C -9°C

  • 05 Jan 2019

    Cloudy -2°C -6°C