Поиск

Повідомлення

Понеділок, 19 серпня 2019 12:22

В обласному центрі у річці Біянка масово вимерла риба

В обласному центрі масово вимерла риба в річці Біянка. Це невелика притока Інгулу. Її довжина - трохи більш як 5 кілометрів.

Про це йдеться у сюжеті "Подробиць".

Дохла риба, брудна вода та нестерпний сморід. Так наразі виглядає річка Біянка в обласному центрі.

Риба почала гинути два тижні тому. Це помітили ті, хто живуть біля річки.

"Рибу помітили діти мої, вони вийшли купатися як зазвичай, вони кожен день купаються. Кажуть: тато, там дуже багато риби! Я подумав, що може просто плаває рибка, мальок плавав, але коли я підійшов, я побачив - на дні лежить риба, так нічого не було, а на дні - риба. Тоді я не дозволив їм купатися, побачив що щось не те. На другий день риба почала спливати і колір води був уже каламутний", - розповідає Віктор Дем'яненко, мешканець обласного центру.

Люди зі скаргами на масову загибель риби звернулися до правоохоронних органів та екоінспекції.

"Ось це все було всіяне рибою, багато зараз лягло на дно. Його комусь потрібно прибрати, тому що воно розкладається, а тут діти купаються, антисанітарія", - наголосив Віктор Дем'яненко.

За тиждень у Держпродспоживслужбі Кіровоградщини з'ясували: риба загинула через забруднення ріки каналізаційними стоками. Як вони потрапили у водоймище - наразі не відомо.

"У воді виявлено перевищення вмісту нітратів та аміаку. Відповідно до бактеріологічного дослідження, виявлено також перевищення мікробного числа і колі індексу - це говорить про наявність у воді лактопозитивних кишкових паличок. Можна говорити про те, що є підозра, що річка забруднена була каналізаційними водами", - зазначила Наталя Шевченко, речниця Держпродспоживслужби у Кіровоградській області.

Доки в Біянці не відновиться водний баланс - еконіспекція заборонила у ній рибалити і купатися.

Прочитано: 82 разів

You have no rights to post comments

Авторизація через соц.мережі

Місто очима Андрія Ліпатова

Погода

Clear

-7°C

Кіровоград

Clear

Humidity: 90%

Wind: 14.48 km/h

  • 04 Jan 2019

    Mostly Cloudy -4°C -9°C

  • 05 Jan 2019

    Cloudy -2°C -6°C