Поиск

Субота, 16 січня 2021 08:28

В обласному центрі протестували проти підвищення тарифів (ВІДЕО)

Проти підвищення тарифів на комунальні послуги – газ, воду, опалення та ціни за проїзд у громадському транспорті протестували в обласному центрі.

Про це йдеться у сюжеті Суспільного.

Акцію назвали "Ні тарифному геноциду". Учаснкиів було більше сотні – розповіла співорганізаторка акція Тетяна Андрейченко.

На площі Героїв Майдану протестувальники зібрались о пів на десяту ранку. Тримали плакати з написами “Тарифи вбивають більше ніж ковід”, “Вже не по кишені. Газ, світло, вода, життя”, “Влада, працюй для людей”.

Містянин Андрій Колеснік каже – щомісяця отримує 5 тисяч пенсії. За комунальні послуги платить півтори, бо має 50 % пільги, як військовий пенсіонер.

“Дорого, дуже дорого. Тарифи збільшуються. А що потім буде? Треба, щоб комунальні послуги не перевищували 15 відсотків прибутку”.

Учасник акції Валентин Сінельник говорить, тарифи необґрунтовані.

“Ні пенсії, ні зарплати не вистачає заплатили за комуналку, на хліб, щоб поїсти, нічого не залишається. Скільки ж можна викручувати”.

Усі охочі ставили свої підписи під зверненням до міської та обласної влад.

Дмитро Лозінський участь в акції не брав. Каже, проходив площею, послухав вимоги протестувальників. Їх підтримує.

“Я приватний підприємець, якого зараз залишили без існування, без жодних засобів. Ринки закриті, все зачинено. У мене дружина, дитина, квартира в оренді. І в цьому місяці ми заплатили три з половиною тисячі тільки за комуналку. І плюс оренда житла”.

За порядком під час акції слідкував поліцейській Юрій Пантюхов, каже: порушень публічного порядку не було.

"По дотриманню карантинних норм Кропивницький відділ поліції буде проводити перевірку. Це займає приблизно днів 10, ухвалимо рішення по відношенню організаторів. Політичних організацій тут немає, це просто місцеві жителі,які організувалися для проведення висловлення своєї думки”.

Акцію протесту в обласному центрі місцеві політики можуть використовувати у своїх цілях – вважає політологиня Андріана Костенко.

“Якщо ми не бачимо на акції політичні прапори, це не означає, що такі протести не використовуються політиками. Особливо місцевими. Зробіть моніторинг соціальних мереж. Ви побачите, що сьогодні велика кількість опозиційних політиків на місцевому рівні це питання тарифів підігрівають, підбурюють на сторінках у своїх соціальних мережах. І їм вже не потрібно виходити на протести з людьми, бо люди вже самі самоорганізувались. Політики використовують цю проблему, але працюють з нею в інформаційному середовищі, в соцмережах, підсилюючи градус невдоволення”.

Акція протесту на площі Героїв Майдану щодо зниження тарифів на комунальні послуги тривала годину.

За словами співорганізаторки Тетяни Андрейченко, наступну акцію протесту планують провести 21 січня.

Прочитано: 1231 разів

Тільки зареєстровані користувачі можуть залишати коментарі

Авторизація через соц.мережі

Місто очима Андрія Ліпатова