Поиск

Четвер, 04 листопада 2021 15:09

На Кіровоградщині пішов із життя відомий художник

Сьогодні, 4 листопада 2021 року, пішов життя заслужений художник України Сергія Гавриловича Шаповалова. 

Про це на своїй сторінці у Фейсбук повідомила директорка обласного музею мистецтв Тетяна Ткаченко-Суханова.

Шаповалов Сергій Гаврилович народився 15 травня 1943 року в с. Інгуло-Кам’янка  Новгородківського району Кіровоградської області. У 1962 році закінчив Олександрійське педагогічне училище. В 1968 році вступив до Київського державного художнього інституту. Після закінчення навчання був направлений на роботу в Кіровоградські художньо-виробничі майстерні на посаду живописця. Член Національної спілки художників України,  лауреат обласної премії у сфері образотворчого мистецтва та мистецтвознавства ім.Олександра Осмьоркіна за 2006 рік в номінації «Національна традиція». Указом Президента України № 919 від 10 жовтня 2008 року С.Г. Шаповалову присвоєно почесне звання «Заслужений художник України». За високий рівень професійної майстерності, вагомий внесок у розвиток та пропагування образотворчого мистецтва Сергій Гаврилович нагороджений численними відзнаками Міністерства культури України, Національної спілки художників України та ін. 

Свою творчу діяльність С.Г. Шаповалов почав у 1986 році. 

Сергій Гаврилович учасник багатьох міських, обласних, республіканських та зарубіжних виставок (“Нью-Йорк. Інтер-Експо 2002” (США), Берлін (Німеччина) та ін.). 

У 2004 році відбулася персональна виставка художника в м. Гвадалахара (Іспанія). Учасник Всеукраїнської художньої виставки "Мальовнича Україна" 2007, 2018. У 2010 році в Національному музеї Тараса Шевченка м. Києва було відкрито персональну виставку живопису «Розквітай, Україно!». Роботи Сергія Шаповалова зберігаються в музеях та приватних збірках України, Іспанії, США, Ізраїлю та ін. Значна частина творів митця була закуплена Міністерством культури України.

Прочитано: 272 разів

Тільки зареєстровані користувачі можуть залишати коментарі

Авторизація через соц.мережі

Місто очима Андрія Ліпатова