Поиск

Повідомлення

П'ятниця, 29 березня 2019 08:03

В обласному центрі у сейфі ДВК зберігають чайник, а документи – в кабінеті ветлікаря (ФОТО)

У територіальному виборчому окрузі № 99 дві дільниці знаходяться у приміщеннях, де недотримані параметри та санітарні умови і немає відповідної оргтехніи.

Про це повідомили спостерігачі ОПОРИ в Кіровоградській області.

Спостерігачі ОПОРИ зафіксували, що на ДВК № 350821 та № 350814 в обласному центрі  відсутні вода, туалети, опалення, оргтехніка та засоби зв’язку. Так, заступник голови ДВК № 350821 («Кіровоградський комбінат хлібопродуктів №1») Наталія Ткаченко розповіла, що у приміщення не опалюється, середня температура тепла 8 градусів, немає води та туалету.

«Ми зверталися в ОВК, штаб політичної сили. Знають про наші проблеми і в міськраді. Через необлаштованість приміщення уже відмовилися двоє  голів, а також члени дільничної комісії», – підкреслила Наталія Ткаченко.

Ще дільниця № 350814, яка не відповідає передбаченим санітарним нормам, знаходиться у приміщенні Кіровоградської міської державної лікарні ветеринарної медицини.

«Які комп’ютери, принтери? Нині у приміщенні немає столів, води, туалету. Ми самі вішали штори, підклеювали шпалери.  Приміщення розміром 35 квадратних метрів і ми вирішили встановити тільки три кабінки, хоча це і велика дільниця. Сейф не працює, немає замків», – зазначила член ДВК Євгенія Синюхіна.

Жінка говорить, що на дільниці також немає телефонного зв’язку та інтернету. І додала, що комісія не могла уточнити списки виборців, бо немає комп’ютера, аби їх внести та роздрукувати.

«Ми були на цих дільницях 20 та 26 березня, вони знаходяться у незадовільному стані. Низька температура, відсутні санітарні умови – членам ДВК пропонують приносити з собою баклажки з водою в день виборів.  До того ж, дільниця № 350814 розташована прямо в будівлі  діючої ветеринрної лікарні і з одного в інше приміщення потрібно переходити через приймальню. На цій дільниці через малу площу кімнати для голосування встановлюють удвічі менше виборчих кабінок, що може спричинити черги виборців. Також порушенням законодавства є зберігання виборчої документації не у сейфі ДВК, а в кабінеті головного лікаря», – підкреслила  координаторка спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами  у Кіровоградській області Зоя Лебідь.

І додала, що виділенні приміщення під розміщення цих двох ДВК не відповідають постанові ЦВК №31 від 4.03. 2014 р. «Про вимоги до приміщень окружних і дільничних виборчих комісій з виборів Президента України та приміщень для голосування, норми забезпечення виборчих комісій з виборів Президента України транспортними засобами, засобами зв’язку, обладнанням, інвентарем, оргтехнікою, іншими матеріальними цінностями, види послуг, які виборчі комісії можуть закуповувати за рахунок коштів Державного бюджету України».

Згідно з ч.1. ст. 39 Закону України «Про вибори Президента» органи виконавчої влади, органи влади Автономної Республіки Крим та органи місцевого самоврядування, їх посадові та службові особи зобов’язані сприяти виборчим комісіям у реалізації їх повноважень: надавати їм необхідні приміщення відповідно до нормативів, що встановлюються цим Законом та прийнятими відповідно до нього актами Центральної виборчої комісії, у виняткових випадках для забезпечення належної організації роботи окружних виборчих комісій, за поданням голів обласних державних адміністрацій, приміщення для цих виборчих комісій можуть надаватися поза межами відповідного територіального виборчого округу; забезпечувати їх охорону, а також охорону виборчих бюлетенів та іншої виборчої документації; надавати згідно із встановленими Центральною виборчою комісією нормами транспортні засоби, засоби зв’язку, обладнання, інвентар, оргтехніку, що підлягають поверненню після припинення повноважень виборчих комісій.

Прочитано: 204 разів

You have no rights to post comments

Авторизація через соц.мережі

Місто очима Андрія Ліпатова

Погода

Clear

-7°C

Кіровоград

Clear

Humidity: 90%

Wind: 14.48 km/h

  • 04 Jan 2019

    Mostly Cloudy -4°C -9°C

  • 05 Jan 2019

    Cloudy -2°C -6°C