Поиск

Повідомлення

Середа, 09 серпня 2017 13:44

На Кіровоградщині близько 4400 людей живуть з ВІЛ-інфекцією

У Кіровоградській області оціночна кількість людей, які живуть з ВІЛ-інфекцією – 4400 осіб, з них в обласному центрі протидії та профілактики ВІЛ/СНІДу на диспансерному обліку перебуває 2 801 особа та 1 553 особи приймають АРВ-терапію.

Як повідомила Семененко Вікторія, PR-менеджер КОВ ВБО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ», безпосередньо в обласному центрі на диспансерному обліку перебуває 795 осіб та 435 особи приймають АРВ-терапію.

Лише за І півріччя в рамках впровадження проекту RESPECT «Зменшення стигми та дискримінації, пов’язаної з ВІЛ, до представників груп найвищого ризику в медичних закладах України» у пілотних закладах міста було виявлено та доведено до диспансерного обліку і розпочато прийом терапії 34 особи.  

У Кіровоградському обласному відділенні Всеукраїнської Благодійної організації «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД», де реалізують проект RESPECT, закликають містян пройти тест на ВІЛ. Процес тестування  забирає не так багато часу, зате виступає гарантією безпечного майбутнього. 

- В Україні зараз епідемія ВІЛ/СНІДу. Тому вчасно зроблений тест дозволяє виявити ВІЛ в організмі людини і, як наслідок, розпочати лікування та забезпечити близьких людей від інфікування. Відповідно – зупинити епідемію. Пройти експрес тестування можна у шести закладах охорони здоров’я міста – Центрах первинної медико-санітарної допомоги №1 та №2, Кіровоградській міській лікарні швидкої медичної допомоги, Центральній міській лікарні,  Поліклінічному об’єднанні м. Кіровограда, Кіровоградському обласному протитуберкульозному диспансеру. Ці медичні заклади у нашому місті є пілотними і здійснюють тестування в рамках проекту RESPECT: «Зменшення стигми та дискримінації, пов’язаної з ВІЛ, до представників груп найвищого ризику в медичних закладах України» за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID). Ми закликаємо містян звернутися до свого сімейного лікаря, і дізнатися про свій ВІЛ-статус, - повідомив в.о. координатора проекту RESPECT в Кіровоградській області Павло Давлєтбаєв.

 

Прочитано: 340 разів

You have no rights to post comments

Авторизація через соц.мережі

Місто очима Андрія Ліпатова

Погода

Clear

-7°C

Кіровоград

Clear

Humidity: 90%

Wind: 14.48 km/h

  • 04 Jan 2019

    Mostly Cloudy -4°C -9°C

  • 05 Jan 2019

    Cloudy -2°C -6°C