Поиск

Повідомлення

Вівторок, 23 січня 2018 11:22

Кіровоградське ВПУ №4 отримало нову назву

В обласному центрі перейменували вище професійне училище №4.

Про це повідомила на своїй сторінці у Фейсбук заступник директора з виховної роботи Оксана Яценко.

 

ВПУ №4 перейменовано!

Тепер ми Центральноукраїнське вище професійне училище імені Миколи Федоровського, - йдеться у дописі.

Довідково:
15 жовтня 1867 р. на приватні кошти за ініціативою викладача Єлисаветградського кавалерійського училища М.Ф. Федоровського і дружин офіцерів А.М. Резанової та О.І. Некрасової відкрито безплатне ремісничо-грамотне училище з метою підготовки грамотних і кваліфікованих робітників для промисловості.

Для училища знайшли занедбане приміщення з проваленою покрівлею і почали збирати дітей з бідних сімей. Трохи пізніше Федоровський розміщує дітей в будинку, де раніше знаходився трактир. Згодом він на власні кошти будує нове приміщення училища, яке збереглося і в наш час. На утримання училища використовувалися кошти Єлисаветградського фонду розповсюдження ремесел і грамотності, а також кошти пожертвування багатих громадян міста. 

В ремісничо-грамотному училищі навчалися як хлопчики так і дівчатка. Їх навчали справам: столярним, токарним, сапожно – черевичним, ковальському та переплетному ремеслу, біло швейній справі, дамським модам, вишиванню, бджільництву, шовкопрядству, садоводству та багатьом іншим професіям. 

Метою М.Ф. Федоровського було не тільки навчати безкоштовно дітей міщан грамоті і ремеслам, але й прививати їм культурні навички. Багато уваги приділялося в училищі формуванню культурно-освітніх навичок його вихованців. Для учнів проводилися вечори, на яких прослуховувалися класичні опери «Євгеній Онєгін», «Паяци» тощо.

 

Фото Сергія Марущака взято зі сторінки у Фейсбук

 

Прочитано: 1427 разів

You have no rights to post comments

Авторизація через соц.мережі

Місто очима Андрія Ліпатова

Погода

Clear

-7°C

Кіровоград

Clear

Humidity: 90%

Wind: 14.48 km/h

  • 04 Jan 2019

    Mostly Cloudy -4°C -9°C

  • 05 Jan 2019

    Cloudy -2°C -6°C