Поиск

Повідомлення

Середа, 13 червня 2018 14:15

Герб Кропивницьких ніякого відношення ні до колишнього Кіровограда, ні до області не має, - геральдист

Немає причин змінювати герб Кіровоградщини зі зміною назви області. Про це заявив у коментарі «КП в Україні» геральдист Олександр Полячок.

На своїй сторінці в Фейсбуці «Українська агенція новин» провела опитування, який герб жителям Кіровоградщини до душі: нинішній чи родовий герб роду Кропивницьких. Тільки 22% опитаних підтримали зміну кіровоградського герба на герб роду Кропивницьких - різновид герба Сас (русько-волоський, польський шляхетський герб). 78% виступили категорично проти.

«Використання символіки герба роду Кропивницьких в гербі області виглядає з точки зору геральдики вкрай невдало. Випадки використання родової геральдики в територіальній геральдиці зустрічаються тоді, коли це пов'язано з засновником якогось населеного пункту. При всій повазі до роду Кропивницьких ніякого відношення ні до колишнього Кіровограду, ні до області він не має», - розповів Олександр Полячок.

Нагадаємо, що у Верховній Раді зареєстрували законопроект №8380, яким пропонується перейменувати Кіровоградську область в Кропивницьку.

Читайте також - "Кропивницький - це не така історична особа, щоб цілий регіон називати", - історик НАНУ

Прочитано: 493 разів

You have no rights to post comments

Авторизація через соц.мережі

Місто очима Андрія Ліпатова

Погода

Clear

-7°C

Кіровоград

Clear

Humidity: 90%

Wind: 14.48 km/h

  • 04 Jan 2019

    Mostly Cloudy -4°C -9°C

  • 05 Jan 2019

    Cloudy -2°C -6°C