Поиск

Повідомлення

Вівторок, 10 липня 2018 10:40

В обласному центрі відкрили барельєф на честь видатної єлисаветградської меценатки (ФОТО)

Вчора, 9 липня, на одному з корпусів лікарні Святої Анни представниці Асоціації жінок України “Дія” відкрили меморіальну дошку видатній місцевій меценатці, засновниці лікарні Ганні Дмитрян.

В урочистому відкритті також взяв участь секретар міської ради Андрій Табалов, йдеться на сайті держустанови.

За словами голови Асоціації жінок України „Дія” в обласному центрі Юлії Шкурупій, саме цього дня більше сотні років тому була закладена перша цеглина у будівлю лікарні Святої Анни. Активістка повідомила, що до збору коштів долучилось більше тисячі містян, які спільними зусиллями зібрали десять тисяч гривень.

У своєму виступі секретар міської ради Андрій Табалов відзначив, що у 2001 році міському пологовому будинку №2 було повернуто історичне ім’я “Святої Анни”, а у 2004 році місцеві краєзнавці Могилюк та Тютюшкін опублікували статтю, у якій ішлося про те, що Ганна Дмитрян повинна бути вшанована в нашому місті тому, що вона є меценаткою, ініціаторкою будівництва надсучасної на той момент лікарні.

- Дуже несправедливо, що більшість містян не знає цю видатну постать. Але завдяки ініціативі Асоціації жінок України “Дія” виконком міської ради, а також топонімічна комісія одностайно підтримали рішення про створення і встановлення такого барельєфу, - зауважив Андрій Табалов. - У 2016 році за розпорядженням міського голови вулиця Щорса була перейменована на вулицю Ганни Дмитрян. І це лише початок відновлення історичної справедливості і вшанування цієї історичної і дуже важливої постаті. Заповіт Ганни Дмитрян виконується, і на цьому місці завжди була і буде лікарня

 

Прочитано: 171 разів

You have no rights to post comments

Авторизація через соц.мережі

Місто очима Андрія Ліпатова

Погода

Clear

-7°C

Кіровоград

Clear

Humidity: 90%

Wind: 14.48 km/h

  • 04 Jan 2019

    Mostly Cloudy -4°C -9°C

  • 05 Jan 2019

    Cloudy -2°C -6°C