Поиск

Повідомлення

Вівторок, 10 липня 2018 10:40

В обласному центрі відкрили барельєф на честь видатної єлисаветградської меценатки (ФОТО)

Вчора, 9 липня, на одному з корпусів лікарні Святої Анни представниці Асоціації жінок України “Дія” відкрили меморіальну дошку видатній місцевій меценатці, засновниці лікарні Ганні Дмитрян.

В урочистому відкритті також взяв участь секретар міської ради Андрій Табалов, йдеться на сайті держустанови.

За словами голови Асоціації жінок України „Дія” в обласному центрі Юлії Шкурупій, саме цього дня більше сотні років тому була закладена перша цеглина у будівлю лікарні Святої Анни. Активістка повідомила, що до збору коштів долучилось більше тисячі містян, які спільними зусиллями зібрали десять тисяч гривень.

У своєму виступі секретар міської ради Андрій Табалов відзначив, що у 2001 році міському пологовому будинку №2 було повернуто історичне ім’я “Святої Анни”, а у 2004 році місцеві краєзнавці Могилюк та Тютюшкін опублікували статтю, у якій ішлося про те, що Ганна Дмитрян повинна бути вшанована в нашому місті тому, що вона є меценаткою, ініціаторкою будівництва надсучасної на той момент лікарні.

- Дуже несправедливо, що більшість містян не знає цю видатну постать. Але завдяки ініціативі Асоціації жінок України “Дія” виконком міської ради, а також топонімічна комісія одностайно підтримали рішення про створення і встановлення такого барельєфу, - зауважив Андрій Табалов. - У 2016 році за розпорядженням міського голови вулиця Щорса була перейменована на вулицю Ганни Дмитрян. І це лише початок відновлення історичної справедливості і вшанування цієї історичної і дуже важливої постаті. Заповіт Ганни Дмитрян виконується, і на цьому місці завжди була і буде лікарня

 

Прочитано: 138 разів

You have no rights to post comments

Авторизація через соц.мережі

Фото тижня

Погода

Sunny

29°C

Кіровоград

Sunny

Humidity: 22%

Wind: 0.00 km/h

  • 21 Sep 2018

    Sunny 30°C 11°C

  • 22 Sep 2018

    Mostly Sunny 29°C 12°C