Поиск

Повідомлення

Субота, 14 липня 2018 09:34

«Від Елисаветградської жіночої гімназії – до педагогічного університету»

«Від Елисаветградської жіночої гімназії – до педагогічного університету».

З такою назвою на каналі «Вулицями Елисаветграда» вийшов новий фільм про архітектурну перлину обласного центру – двоповерховий корпус Центральноукраїнського державного педагогічного університету імені В.Винниченка. З 1904 року у цьому приміщенні розташовувалася Єлисаветградська жіноча гімназія. 

Проект розробив розробив міський архітектор Олександр Лішневський. Цікаво, що крім власне будівництва, проект передбачав установку огорожі, брукування двору та розведення саду, який буде захищати класи від шуму та пилу з вулиці. Перфекціоніст Лішневський спроектував навіть парове опалення. 

Тим часом хтось поскаржився у думу, що міський архітектор Лішневський займається приватною практикою. І він дійсно нею займався – будував особняки для Барського, Ельворті. Дума прийняла цікаве рішення -  вдвічі збільшила платню архітектору, щоб він не мав необхідності підробляти. Але Лішневський вже образився, подав у відставку та відбув із сім’єю в Петербург. Де скоро став одним з найвидатніших архітекторів свого часу. 

Тож насправді будував гімназію не геніальний Лішневський, а скромний міський архітектор Кишкін, про якого ми майже нічого не знаємо, за проектом Лішневського. 

Яку ж архітектурну красу приховують у собі Єлисаветградської жіночої гімназії, та до яких секретних об’єктів ведуть тунелі під цією будівлею?  Як виглядали єлисаветградські гімназистки та чому квартира начальниці гімназії  знаходилась безпосередньо за стіною її робочого кабінету? Про це та ще більше цікавих фактів – у черговому випуску «Вулицями Єлисаветграда»

 

 

Прочитано: 3075 разів

Медіа

You have no rights to post comments

Авторизація через соц.мережі

Місто очима Андрія Ліпатова

Погода

Clear

-7°C

Кіровоград

Clear

Humidity: 90%

Wind: 14.48 km/h

  • 04 Jan 2019

    Mostly Cloudy -4°C -9°C

  • 05 Jan 2019

    Cloudy -2°C -6°C