Поиск

П'ятниця, 16 грудня 2016 09:25

Єлисаветградці провели загальноміські збори за повернення історичної назви та звернулися до Президента (ВІДЕО)

Прихильники назви Єлисаветград провели загальноміські громадянські збори за повернення історичної назви на честь Святої Єлисавети. Збори пройшли вчора, 12 грудня, у Будинку культури “Радій” та зібрали близько 500 мешканців Кіровограда.

На зібранні було прийняте відкрите звернення до Президента України Петра Порошенка, депутатів Верховної Ради, міського голови Андрія Райковича, депутатів міськради та облради з приводу повернення місту назви на честь Святої Єлисавети - Єлисаветград.

Зокрема у частині звернення до Петра Порошенка єлисаветградці вимагають внести на розгляд Верховної Ради закон про референдум, щоб громада могла самостійно визначити назву міста.

“Зважаючи на те, що 77% членів територіальної міської громади на загальноміському опитуванні, ініційованому на відповідних громадських слуханнях та проведеному згідно з рішенням Кіровоградської міської ради 25 жовтня 2015 року, обрали для міста назву «Єлисаветград», а достовірність та об’єктивність такої підтримки назви в громаді постійно підтверджують результати соціологічних досліджень Центрально-української соціологічної лабораторії, а навесні 2016 року, додатково підтвердив і консорціум всесвітньо відомих столичних соціологічних компаній: Київський міжнародний інститут соціології та соціологічна група «Рейтинг»...

…просимо внести на розгляд Верховної Ради України закон щодо реалізації жителями міста Кіровограда права на участь у референдумі щодо перейменування міста або врегулювати на законодавчому рівні інший спосіб права громади на висловлення своєї думки шляхом безпосередньої демократії”, - йдеться у зверненні.

До міського голови Кіровограда Андрія Райковича та депутатів міськради учасники зборів ухвалили звернутися з пропозицією визначити 2017 рік – роком Фортеці Святої Єлисавети.

Крім того, на заході оголосили про створення Народного Руху “За Єлисаветград!”, до якого увійшло понад 100 громадських організацій.

Нагадаємо, що у Вищому адміністративному суді України триває судовий процес, у якому жителі обласного центру вимагають скасувати рішення Верховної Ради перейменувати Кіровоград на Кропивницький.

 

Прочитано: 20892 разів

Медіа

Тільки зареєстровані користувачі можуть залишати коментарі

Авторизація через соц.мережі

Місто очима Андрія Ліпатова