Поиск

Повідомлення

Четвер, 13 грудня 2018 14:15

В обласній бібліотеці презентували альбом про фонтани нашого міста

В обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Д. Чижевського презентували атлас-альбом “Фонтани Єлисаветграда-Кіровограда-Кропивницького”. 

Автор-укладач Олександр Жосан зазначив, що видання є першою спробою системного аналізу функціонування фонтанів як архітектурних споруд  нашого міста. Альбом є науково-популярним виданням із історичного краєзнавства та образотворчого мистецтва.

«Фонтани Єлисаветграда-Кіровограда-Кропивницького»  – це справжній альбом-атлас, до цього у нашому краєзнавстві з’являлись тільки подібні елементи. Ми разом з активістами групи «Краєзнавство: Центральний регіон» дійшли висновку, що саме у такому форматі необхідно зробити видання – не лише описувати об’єкти, не лише говорити про їх естетичну, архітектурну та іншу цінність, а ще й показати де вони знаходяться.  Цього року виповнюється 125 років нашому єлисаветградському водогону і першому міському фонтану. Я думаю, ця дата варта того, щоб її відзначити гідно. 

Ми поставили за мету кількісно і якісно дослідити фонтани нашого міста. Коли ми разом з активістами починали роботу, ми знали близько 20 фонтанів, думали, що ще знайдемо не більше 15-20… У результаті ми знайшли 80 фонтанів, і не просто знайшли, а описали й дослідили, - розповів автор альбому.

Олександр Жосан подарував альбом до фондів бібліотеки, тож усі охочі мають змогу ознайомитися з краєзнавчим дослідженням. Альбом  побачив світ за підтримки благодійного фонду «Ельворті».

 

Прочитано: 334 разів

You have no rights to post comments

Авторизація через соц.мережі

Місто очима Андрія Ліпатова

Погода

Clear

-7°C

Кіровоград

Clear

Humidity: 90%

Wind: 14.48 km/h

  • 04 Jan 2019

    Mostly Cloudy -4°C -9°C

  • 05 Jan 2019

    Cloudy -2°C -6°C