Поиск

Повідомлення

Четвер, 14 березня 2019 14:09

В обласній бібліотеці презентували скандальний “Квантовий стрибок Шевченка” (ФОТО)

Сьогодні, 14 березня, в обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Д. Чижевського презентували виставку "Квантовий стрибок Шевченка".

Про це пише "Гречка".

Виставка експонуватиметься лише сьогодні. Враховуючи великий суспільний резонанс та настрої окремих особистостей, які хочуть ці інсталяції порвати, викинути і те саме хочуть зробити із нами, - розповів член Молодіжної Ради Дмитро Бабак і додав. - Інсталяція буде доти, поки не буде порвана.

Це пов’язано із тим, що автор робіт - ілюстратор Олександр Грехов відтворив Шевченка в образах відомих кіногероїв та історичних постатей, приміром, Бетмена чи Джона Леннона. Поп-артівські роботи були вперше презентовані в київському метро. Згодом виставку показували в інших містах. Однак реакція на портрети Шевченка в нових образах була неоднозначною: постери рвали, а, приміром, у Житомирі і Львові виставку взагалі відмінили через погрози організаторам. Адже дехто не сприймає таке сучасне мистецтво і називає паплюженням образу Шевченка.

Загалом ідея - донести молоді думку про те, що Тарас Шевченко може бути не лише у бронзі великим дядьком з вусами і страждати. А може бути сучасним образом, який навпаки буде привчати молодь читати Шевченка, цікавитися його біографією, творчістю. Під кожним образом написано, що саме поєднує цей образ із життєвим шляхом Тараса Григоровича Шевченка і це в жодному разі не паплюження, а можливість осучаснити образ Шевченка і зацікавити молодь читати нашого батька української нації, - каже Дмитро Бабак.

Так, містяни зможуть побачити Шевченка в наступних образах: Елвіс Преслі, Супер Маріо, Девід Бові, Статуя Свободи, Джон Леннон, Жак Ів Кусто, Бетмен, Бендер, Людина-павук, Кенні Маккормік, Термінатор, Рік Санчез, Дарт Вейдер, Гаррі Поттер, Віллям Воллес. Саме 15 потретів із 29 існуючих було відібрано для виставки в бібліотеці Чижевського. До речі, дозвіл на влаштування виставки надається безкоштовно. Натомість друк постерів взяла на себе Молодіжна Рада.

В планах організаторів показати портрети студентам, презентуючи виставки спочатку у вишах міста, згодом, можливо, і в школах.

Квантовий стрибок Шевченка

Квантовий стрибок Шевченка

Квантовий стрибок Шевченка

Квантовий стрибок Шевченка

Прочитано: 120 разів

You have no rights to post comments

Авторизація через соц.мережі

Місто очима Андрія Ліпатова

Погода

Clear

-7°C

Кіровоград

Clear

Humidity: 90%

Wind: 14.48 km/h

  • 04 Jan 2019

    Mostly Cloudy -4°C -9°C

  • 05 Jan 2019

    Cloudy -2°C -6°C