Поиск

Повідомлення

Вівторок, 14 травня 2019 16:03

В обласному краєзнавчому музеї влаштують благодійний книжковий аукціон

17 травня о 16-й годині у приміщенні Кіровоградського обласного краєзнавчого музею відбудеться благодійний книжковий аукціон.

Про це йдеться на сайті музею.

П’ятий благодійний книжковий аукціон має на меті збір коштів на створення меморіальної дошки для вшанування пам’яті відомого на Кіровоградщині історика і краєзнавця Петра Кизименка, а також популяризацію творів відомих українських письменників та місцевих авторів.

Нинішня колекція лотів складається переважно з книжок історичного та краєзнавчого змісту. Значна частина з них надана Ольгою Кизименко – вдовою відомого у 1980-1990 роки історика і краєзнавця Петра Кизименка. Приблизно половина книжок з підписами авторів, що підвищує їхню цінність для бібліофілів. Останніх можуть, наприклад, зацікавити автографи Романа Коваля, Олекси Різниківа, Юрія Матівоса, Сергія Жадана, Василя Мошуренка та інших.

Нагадаємо, Петро Кизименко (1964 – 1998) після закінчення історичного факультету КДПІ ім. Пушкіна (нині ЦДПУ ім. Винниченка) тривалий час працював в обласному краєзнавчому музеї, згодом – у державному архіві Кіровоградської області. Його історико-краєзнавчі нариси друкувалися у «Молодому комунарі», «Кіровоградські правді», «Народному слові», «Вечірній газеті», «Єлисаветі» та інших виданнях. Широкий резонанс викликали свого часу його наукові дослідження «Євреї в Єлисаветграді», «Греки в Єлисаветграді», «Бугогардівська паланка», «Козаки не за порогами»,  «Гайдамаки», «Гайворонщина» (разом із Леонідом Солгутовським), «Невідома війна. ОУН-УПА на Кіровоградщині» (разом з Геннадієм Коганом). Лауреат обласної краєзнавчої премії ім. Володимира Ястребова (посмертно).

Співорганізаторами п’ятого благодійного книжкового аукціону виступили колективи обласного щотижневика «Народне слово» та обласного краєзнавчого музею.

 

Прочитано: 255 разів

You have no rights to post comments

Авторизація через соц.мережі

Місто очима Андрія Ліпатова

Погода

Clear

-7°C

Кіровоград

Clear

Humidity: 90%

Wind: 14.48 km/h

  • 04 Jan 2019

    Mostly Cloudy -4°C -9°C

  • 05 Jan 2019

    Cloudy -2°C -6°C