Поиск

Середа, 11 листопада 2020 11:37

70-річний ректор ЦНТУ підготував на свою посаду молодшого на чотири роки наступника?

18 листопада 2020 року в Центральноукраїнському національному технічному університеті відбудуться вибори ректора.

За посаду ректора змагатимуться вісім кандидатів, серед яких і чинний – 70-річний Михайло Черновол, йдеться у наказі затвердженому Міністерством освіти і науки України.

Низка місцевих ЗМІ повідомила, що Михайло Черновол планує зняти свою кандидатуру та бачить на посаді 66-річного проректора ЗВО Володимира Кропівного. У коментарі місцевому виданню "DOZOR" Михайло Черновол зазначає, що Володимир Кропівний працює проректором майже всі 25 років каденцій чинного ректора

Проте жодної офіційної інформації щодо зняття кандидатури Михайла Черновола на сайті ЦНТУ немає, а у самому виші повідомили, що відповідну заяву чинного ректора планують розглянути на черговому засіданні організаційного комітету, яке відбудеться майже напередодні виборів – 16 листопада. 

Зазначимо, що ЦНТУ чи не щороку опиняється в центрі корупційних скандалів. Роботодавці Кіровоградської області неодноразово заявляли, що техуніверситет деградує, а після сесії у грудні навчальний процес у ЗВО зупиняється аж до березня.  Студенти та викладачі вишу говорять у засобах масової інформації та в соцмережах про падіння якості підготовки інженерних фахівців, системні побори, продаж дипломів та дисертацій, які нібито мають місце в університеті, імітацію навчального процесу, нецільове використання бюджетних коштів тощо.

 

Нагадаємо: редакція Elisavet.UA підготувала коротку довідку про кожного із претендентів на посаду очільника одного з найбільших ЗВО Кіровоградської області. 

1. Васильковський Олексій Михайлович (1974 р.н.) – кандидат технічних наук, заступник завідувача кафедри сільськогосподарського машинобудування ЦНТУ з наукової роботи. 

2. Зайцев Віталій Єгорович (1972 р.н.) – ректор Харківського технологічного університету «ШАГ», доктор технічних наук, професор. Раніше працював проректором в науково-педагогічної роботи в університеті ім. Жуковського «Харківський авіаційний інститут».

3. Зайченко Володимир Васильович (1978 р.н.) – декан факультету економіки та менеджменту ЦНТУ, Кандидат наук з державного управління, доцент. З 2015 до 2020 року – депутат Кіровоградської міської ради (міської ради міста Кропивницького).

У 2019 році задекларував виторг у тендерах компаній, в яких є бенефіціаром у сумі 3,5 тис грн. Разом з дружиною – Зайченко Марією Іванівною володіють  двома квартирами (67 м2 та 49 м2) та земельною ділянкою (1300 м2), а протягом минулого року на двох заробили понад 830 тис грн. 

4. Кропівний Володимир Миколайович (1954 р.н.) – перший проректор ЦНТУ, завідувач кафедри матеріалознавства та ливарного виробництва, кандидат технічних наук, професор, Заслужений працівник освіти України.

Згідно з е-декларацією 2019 року, володіє будинком (216 м2) та земельною ділянкою (1000 м2). Дружина – Кропівна Альона Володимирівна, яка також викладає у ЦНТУ, має дві квартири (43 м2 та 54 м2) та автівку– «Renault Fluence». За 2019 рік подружжя заробило понад 603 тис грн.

Як зазначало місцеве видання «Україна-центр», дружині проректора одного з найбільших державних ЗВО Кіровоградщини нереально скласти дисципліну без хабаря:

– Есть преподаватели, у которых вообще нельзя сдать без денег?

– Есть [фамилия], к примеру. Жена проректора, – пише видання

Інсайдерські джерела порталу Elisavet.UA зазначають, що мова йде саме про Альону Володимирівну.

5. Сало Василь Михайлович (1958 р.н.) – декан агротехнічного факультету ЦНТУ, доктор технічних наук, професор. 

6. Смірнов Олексій Анатолійович (1977 р.н.) – завідувач кафедри кібербезпеки та програмного забезпечення ЦНТУ, доктор технічних наук, професор.

7. Черновол Михайло Іванович (1950 р.н.) – ректор ЦНТУ, який очолює вже понад 24 роки, академік Національної академії аграрних наук України, доктор технічних наук, професор, академік Інженерної академії України, Заслужений діяч науки і техніки України.

Згідно з е-декларацією 2019 року, має у власності земельну ділянку у місті Севастополь (1000 м2) та акції ВАТ «Кіровоградський кар’єр». Дружині – Чорновол Світлані Вікторівні належить дві квартири (242 мта 18,6 м2), земельна ділянка (1000 м2) та автівка «Toyota RAV4». 

Торік подружжя заробило понад 885 тис грн, а задекларована сума на різних банківських рахунках в еквіваленті склала понад 2,15 млн грн, зокрема 30 тисяч готівкових доларів та різні суми у гривні, доларах та євро на рахунках у кількох банківських установах.

8. Яковенко Роман Валерійович (1977 р.н.) – декан економічного факультету Економіко-технологічного інституту ім. Роберта Ельворті, кандидат економічних наук.

В Центральноукраїнському національному технічному університеті навчається близько 2,8 тис студентів на 6 факультетах. 

Зазначимо, що ЦНТУ чи не щороку опиняється в центрі корупційних скандалів. Роботодавці Кіровоградської області неодноразово заявляли, що техуніверситет деградує, а після сесії у грудні навчальний процес у ЗВО зупиняється аж до березня.  Студенти та викладачі вишу говорять у засобах масової інформації та в соцмережах про падіння якості підготовки інженерних фахівців, системні побори, продаж дипломів та дисертацій, які нібито мають місце в університеті, імітацію навчального процесу, нецільове використання бюджетних коштів тощо.

Прочитано: 2489 разів

Тільки зареєстровані користувачі можуть залишати коментарі

Авторизація через соц.мережі

Місто очима Андрія Ліпатова