Поиск

Понеділок, 22 лютого 2021 11:17

В обласному центрі відкрили відділення легеневої терапії (ФОТО)

В обласному центрі після реконструкції і реставрації в центральній міській лікарні відкрили сучасне терапевтичне відділення з ліжками інтенсивної терапії.

Про це йдеться на сайті міськради.

Створення такого вкрай необхідного для громади, враховуючи поточну ситуацію із пандемією, закладу ініціював торік міський голова Андрій Райкович. Небезпечна епідемія COVID-19 і її важкі для здоров’я і життя людей наслідки - захворювання на вірусні пневмонії, просто вимагала створення в обласному центрі новітнього, за останнім словом медичної науки терапевтичного  відділення легеневої терапії. Ініціативу очільника міста підтримали депутати міської ради. Реставраційні роботи стартували в серпні, і от вже місто має потужний медичний заклад для лікування складних легеневих хвороб. Шостий рік каденції Андрія Райковича і шість нових сучасних відділень тільки на Валах: паліативне, друга черга дитячого інфекційного, сучасний рентген-кабінет, діагностичне, приймальне відділення. А сьогодні - терапевтичне із надсучасними палатами інтенсивної терапії.

Реставрували терапевтичне відділення  коштом міського бюджету. Загальна кошторисна вартість об’єкту вийшла понад 22 мільйони гривень.

- Будівлю забезпечили новою системою розподілення кисню до кожного ліжка, встановили компресорну  станцію  з мережею медичного стислого повітря для палат інтенсивної терапії, - відзначив начальник управління капітального будівництва Сергій Білокінь. 

Загалом це відділення розраховане на 30 ліжок з врахуванням 6-ти для інтенсивної терапії. Після проведеної реставрації приміщення перетворилося на комфортне та зручне, як для пацієнтів, так і для медичних працівників. Воно повністю відповідає європейським стандартам. У кожній палаті є санвузли, мийки, душові піддони, нагрівачі води. А палати інтенсивної терапії навіть обладнали системою відеоспостереження

І, що найголовніше для такого відділення, – це потужна, найсучасніша апаратура експертного класу із США. На її придбання з міського бюджету виділили 14,2 мільйона гривень.

-Це надзвичайно високоточна апаратура, - розповів національний експерт з медпроєктів Володимир Мітін, - Наприклад, таких систем подачі кисню в Україні лише п’ять. У вас в Кропивницькому - шоста і сьома. Тут є і дефібрілятор, пульсоксиметри, двошприцевий інфузійний насос, аспіратор вакуумний,  апарати штучної вентиляції легенів, монітори. Все, що необхідне для того, аби рятувати життя пацієнтів. Не побоюся сказати, що легеневе відділення у Кропивницькому –найкраще в Україні!

Під час відкриття Андрій Райкович подякував за професійну роботу будівельникам, яким довелось нелегко, адже відділення створили на базі історичної споруди. Вони виконали складну реставрацію, і навіть зберегли в одній з палат, де проводив операції ще Микола Пирогов, історичну ліпнину. Подякував очільник міста столичним партнерам за супровід, за велику допомогу в облаштуванні блоку палат інтенсивної терапії найсучаснішим обладнанням. А депутатам - за те, що зрозуміли необхідність створення такого відділення і погодили виділення з міського бюджету необхідну суму на реставрацію.

- Мені довелося на своєму віку багато збудувати і чимало відкривати потужних і знакових об'єктів. Навіть упродовж останніх п'яти років. Але саме цього відділення я чекав як ніколи, - зізнався Андрій Райкович. - І не тому що сам пережив складні наслідки COVIDу. Дуже важко щодня читати “статистику — про людські втрати, про велику кількість хворих медичних працівників. Шановні медики, боріться за кожне життя. Ми працюємо на громаду, за кошти громади міста і повинні пам'ятати про це щодня.

Із середини березня 2020 року, коли в місті було зафіксовано перший випадок коронаваірусу, в ЦМЛ, в обох стаціонарах пролікували 3676 пацієнтів, у тому числі майже півтори тисячі ковідних хворих. Тепер їх лікуватимуть в гідниї умовах: відділення пройде санітарну обробку і буде готуватись до прийому пацієнтів.

терапевтичне відділення

терапевтичне відділення1

терапевтичне відділення4

терапевтичне відділення8

Прочитано: 296 разів

Тільки зареєстровані користувачі можуть залишати коментарі

Авторизація через соц.мережі

Місто очима Андрія Ліпатова