Поиск

Понеділок, 19 липня 2021 16:51

В обласному центрі визначатимуть рівень володіння державною мовою

Завтра, 20 липня, в бібліотеці імені Дмитра Чижевського як одному з центрів розвитку української мови розпочинаються іспити на визначення рівня володіння державною мовою, необхідного для претендентів на посади в органах державної влади або місцевого самоврядування, а також для набуття громадянства України.

Про це йдеться на сайті бібліотеки.

Щоб отримати відповідний сертифікат, треба пройти іспит, підготовлений Нацкомісією зі стандартів державної мови.

В ОУНБ імені Дмитра Чижевського іспити проходитимуть в Інтернет Центрі.

Алгоритм дій:

  • Почитати доступну інформацію, що стосується іспиту: https://mova.gov.ua/gromadskosti/zapitannya-vidpovidi .
  • Зареєструватися на порталі: https://exam.mova.gov.ua/ .
  • Завчасно прийти на іспит до Інтернет Центру книгозбірні, адже після початку іспиту потрапити на іспитовий майданчик буде неможливо.
  • Бути в масці.
  • З собою взяти документ, який посвідчує особу (паспорт, водійські права, електронний паспорт у застосунку Дії) та УЕП на флешці, якщо в такий спосіб будете авторизуватися.
  • Під час іспиту заборонено: спілкуватися; списувати; користуватися будь-якими девайсами та гаджети; робити помітки, що можуть ідентифікувати особу.

Іспит триватиме 2 години, тому варто взяти з собою воду.

Якщо щось незрозуміло, перейдіть за посиланням: https://mova.gov.ua/news/druzi-mi-pidgotuvali-dlya-vas-pamyatku-vona-mistit-osnovni-pravila-yakih-slid-dotrimuvatisya-u-den-provedennya-ispitu

Іспит ділиться на чотири частини: «Культура мови»» (24 тестів), «Читання» (20 тестів), «Письмо» (одне завдання відкритого типу), «Говоріння» (два завдання відкритого типу).

У перших двох частинах перевірятимуться уміння застосовувати українську мову в умовах службової комунікації; дотримання норм української літературної мови; розуміння змісту і деталей прочитаного тексту, критичного осмислення прочитаного тощо.

У частині «Письмо» передбачається письмовий переказ аудіозапису, до теми якого потрібно також висловити і своє ставлення. Розмір тексту не менше 100 слів.

В частині «Говоріння» потрібно буде показати вміння спілкуватися на різні теми. Оцінюватимуть логічність, послідовність, лексичну й граматичну правильність мовлення, здатність підтримувати чи починати розмову, уміння висловлювати свої уподобання, переконувати, дискутувати тощо. Тривалість усної частини іспиту – до 20 хвилин.

Подробиці за посиланням: https://mova.gov.ua/storage/app/sites/19/exam/vikonsluzhbobovyazkiv.pdf

Результат іспитів буде відомий за 15 календарних днів або раніше. За результатами успішного проходження іспиту видається безстроковий державний сертифікат про рівень володіння мовою першого або другого ступеня.

Прочитано: 203 разів

Тільки зареєстровані користувачі можуть залишати коментарі

Авторизація через соц.мережі

Місто очима Андрія Ліпатова