Поиск

Вівторок, 11 січня 2022 09:10

На Кіровоградщині 70% шкіл пропонують меню за новими нормами. Воно є обов'язковим з 1 січня

У Кіровоградській області з 10 січня в 70% шкіл учням пропонують оновлені страви. Ковбасу замінили м’ясом, консервовані овочі – квашеними або свіжими. Зменшили кількість солі та цукру в стравах.

Іншим школам регіону меню не затвердили, розповіла Суспільному начальниця відділу Держпродспоживслужби в області Галина Сабадаш.

Оновлені норми шкільного харчування стали обов’язковими з 1 січня 2022 року.

В області працюють 302 школи. У жодній з 40 шкіл обласного центру та одній спеціалізованій оновлене меню не затвердили, каже Галина Сабадаш.

“Держпродспоживслужба погодила меню у 70% шкіл. Інші заклади також його подали, але зараз проводиться розгляд. Якщо є якісь порушення, то надаються листи з рекомендаціями, що потрібно усунути. Основна вимога – щоб не було заборонених продуктів".

Під забороною ковбаси, продукти, які містять консерванти та ароматизатори, річкова риба та не пастеризоване молоко.

Перевіряти дотримання нових норм харчування почнуть цього місяця. Якщо знайдуть порушення, директора оштрафують на 425 гривень.

З попереднього меню прибрали варену ковбасу, консервовані огірки, помідори, ікру кабачкову, згущене молоко і ряжанку, розповіла медсестра ліцею Лариса Покровська.

Ковбасу замінили на м’ясо, згущене молоко – на пастеризоване молоко, консервовані овочі – на солоні і квашені. Серед змін – подвійне меню. Зокрема, школярі можуть обирати між молоком та чаєм з лимоном без цукру.

"Харчування стало набагато здоровішим, у раціоні зменшили використання солі, цукру", – каже медсестра. Збільшили використання фруктів і овочів – раніше норма була 50-60 грамів, нині – 100 грамів на дитину.

Прочитано: 434 разів

Медіа

Тільки зареєстровані користувачі можуть залишати коментарі

Авторизація через соц.мережі

Місто очима Андрія Ліпатова